افتتاح 2 طرح اقتصادی در منطقه ویژه اقتصای سیرجانبه گزارش ایرنا، کارخانه بسته بندی غذای آماده با هزینه 13 میلیارد ریال با استفاده از اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات بانکی امروز (دوشنبه) در سیرجان به بهره برداری رسید.
کارخانه بسته بندی غذای آماده در سیرجان با تولید روزانه 2 تن برای 18 نفر اشتغالزایی کرده است.
محصولات کارخانه بسته بندی غذای آماده سیرجان وارد بازارهای مصرف شهرستان های استان و سایر استانهای همجوار می شود.
کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی معادن نیز ظهر امروز در سیرجان موره بهره برداری قرار گرفت که اجرای این طرح به دلیل وجود کارخانجات صنعتی و معدنی در این شهرستان از اهمیت خاصی برخوردار است.
کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی معادن به عنوان تنها کارگاه آموزشی و تعمیرات تخصصی جنوب شرق در کشور به همت جوانان تحصیل کرده این منطقه راه اندازی شده و بخش عظیمی از مشکلات حوزه تعمیرات ماشین آلات دیزلی ویژه معادن را بر طرف می کند.
مدیر کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی معادن سیرجان گفت: 35 میلیارد ریال از اعتبارات بانکی و آورده بخش خصوصی در مرحله نخست راه اندازی این طرح هزینه شده و برای تکمیل و توسعه آن 150 میلیارد ریال نیاز است.
محمد معینی افزود: کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی معادن در استان و جنوب شرق کشور نخستین طرحی است که قادر به آموزش تعمیر تخصصی ماشین های دیزلی معادن است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح افرادی که آموزش می بینند پس از آموزش جذب بازار کار می شوند و این کارگاه با اساتید متخصص قادر به تعمیر کامل ماشین های دیزلی معادن است.
این مسئول یادآورشد: تاکنون برای تعمیر ماشین های دیزلی از متخصصان این فن در کشور چین یا خارج از استان با هزینه گزاف استفاده می شد.
وی تاکید کرد: امروز جوانان نیازمند حمایت مسئولان شرکت های معدنی و صنعتی هستند تا دانش بومی گرایی و تخصص داخلی رونق بیشتری پیدا کند.
معینی تصریح کرد: کارگاه تعمیرات ماشین آلات دیزلی معادن سیرجان با 35 میلیارد ریال هزینه افتتاح شد و برای 18 نفر ایجاد اشتغال کرد.
7435/3029 خبرنگار: محمد ایران نژاد* انتشار دهنده: علی شریفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید