مسابقات ریخته گری کشور در اصفهان آغاز شدبه گزارش ایرنا، این مسابقات با هدف ایجاد پویایی و رقابت سازنده و سالم در بین دانشجویان مستعد و علاقه‌ مند به حوزه‌ مهندسی مواد بویژه در زمینه ریخته‌گری، ترویج علم ریخته گری در میان صنایع مادر و کمک به ارتقای سطح عمل‌گرایی علم به مدت 2 روز برگزار می شود.
مدیر روابط عمومی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان روز سه شنبه به ایرنا گفت: حدود 50 دانشجوی پسر و دختر در قالب 18 تیم در 2 رشته ریخته گری آهنی و غیر آهنی در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.
حمیدرضا عالمی افزود: این دانشجویان رشته مهندسی مواد و متالورژی از 10 دانشگاه سراسر کشور در این دوره از رقابت ها حضور دارند.
وی با بیان اینکه این مسابقات توسط اتحادیه انجمن ‌های علمی‌ دانشجویی مهندسی مواد کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان پیش از این نیز در سال 91 میزبان سومین دوره مسابقات ریخته گری کشور بود.
ریخته گری و مهندسی مواد کاربرد بسیاری در صنایع مختلف از جمله صنایع نظامی، حمل و نقل، هوافضا، الکترونیک و تولید مواد پیشرفته از جمله کامپوزیت ها دارد.
ریخته‌گری (Casting) فن شکل دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب، ریختن مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و آنگاه سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب است.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید