نفوذ مجدد هوای خنک و بارش زا به گیلان از فردامازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات ناپایدار، خنک و بارش زا از فردا به منطقه است که بر این اساس ضمن کاهش نسبی دما بین 2 تا 4 درجه سلسیوس، بارندگی، وزش باد و احتمال رعد و برق تا سه شنبه مورد انتظار است.
وی خاطرنشان کرد: طی دوشنبه بعد از ظهر و شب تا ظهر سه شنبه، بارندگی و وزش باد در بعضی از نقاط بویژه مناطق غربی و مرکزی از شدت بیشتری برخوردار است.
غلامی به بخش های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، فرمانداری ها، شهرداری ها، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی توصیه کرد تمهیدات لازم را در این ارتباط بیاندیشند.
وی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد، بعد از ظهر و شب بارش پراکنده عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، کاهش نسبی دما، بتدریج بارندگی و وزش باد (طی بعد از ظهر و شب بعضی نقاط شدید) پیش بینی کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، بیشینه دمای استان در شبانه روز گذشته را با 30 درجه مربوط به منجیل و کمینه دما را با 13 درجه مربوط به ماسوله ذکر کرد.
غلامی گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 28 و 22 درجه سلسیوس ثبت شده است.
وی اضافه کرد: طی امروز وضعیت دریا برای شنا مناسب است اما برای فردا ارتفاع موج بین 30 تا 80 سانتیمتر، دمای آب 30 درجه سلسیوس و وضعیت برای شنا در بعضی نقاط نامناسب خواهد بود.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
2007 /7294انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید